Wybierz z nami cytat tygodnia!

24.10.2022
Czas czytania: < 1 min.

Wybierz z nami cytat tygodnia!

Od września w Księgarni Uniwersyteckiej wisi duża ramka, w której zamieszczamy cytat tygodnia. Będziemy go zmieniać co tydzień, by inspirować naszych czytelników i gości, dzielić się z nimi przemyśleniami znanych osób – filozofów, pisarzy i poetów, a także wszystkich tych, którzy podobnie jak my kochają książki. Cytat tygodnia z założenia ma nawiązywać do książek, pisania, czytania, by pokazywać, jaką wartość niosą z sobą właśnie książki, dlaczego są dla nas ważne. Tą inicjatywą chcielibyśmy pokazać, jak ważna jest nie tylko pamięć o kształtujących nas przemyśleniach zawartych m.in. we fragmentach ulubionych książek, ale także refleksja nad słowami. Dlatego zachęcamy wszystkich studentów, a także wykładowców do podzielenia się z nami swoimi ulubionymi cytatami, które mogą stać się inspiracją dla całej społeczności akademickiej. Propozycje cytatów przesyłajcie na adres e-mail: milena.szabat@ug.edu.pl. Co tydzień wybierzemy jeden, który umieścimy na naszej tablicy.

Naszą akcję zainaugurowaliśmy w ubiegłym tygodniu słowami Wisławy Szymborskiej: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Od dziś w Księgarni Uniwersyteckiej wisi wypowiedź Marcusa Tulliusa Cycerona: A room without books is like a body without a soul.