Księgarnia Uniwersytecka

Księgarnia Uniwersytecka

Księgarnia Uniwersytecka to więcej niż księgarnia. W tym miejscu, które powstaje na parterze Wydziału Nauk Społecznych, będzie można nie tylko kupić książki z różnych dziedzin i różnego rodzaju, ale także wypić naprawdę dobrą kawę czy inny napój, posiedzieć i poczytać na miejscu, usiąść z laptopem na schodach, które budujemy wewnątrz księgarni specjalnie po to, by móc tu popracować, a także spotkać się ze znajomymi. W sezonie wiosenno-letnim natomiast otworzymy przed księgarnią taras. To miejsce powstaje z potrzeby stworzenia kameralnej, przytulnej i estetycznej przestrzeni dla naszych studentów, pracowników naukowych, a także odwiedzających Kampus UG gości. Chcemy, by wśród książek, które będą wypełniać naszą uniwersytecką księgarnię, tętniło życie. Dlatego planujemy organizować tu kameralne spotkania autorskie i spotkania naukowe.

Kochamy książki

Wierzymy gorąco, że w erze Internetu, upowszechniania e-booków i form dostępności na zasadach open access te namacalne, drukowane publikacje wciąż są bezkonkurencyjne i mają w sobie coś, czego nigdy nie zastąpi plik elektroniczny. Dlatego chcemy się nimi otaczać i mamy nadzieję, że przestrzeń, która z książek będzie niemal zbudowana, wpłynie także na odwiedzających w ten sposób, iż ulegną urokowi tych tradycyjnych książek i zechcą zabrać je do swoich domów.

Nie tylko książki

Dla tych, którzy szukają nie tylko książek, w ofercie księgarni będą też oryginalne gadżety promocyjne związane z Uniwersytetem Gdańskim. Kupicie tu bluzy, koszulki, kubki, notatniki, torby i wiele innych rzeczy, które mogą być zarówno dobrym prezentem, jak i pamiątką dla odwiedzających nasz kampus.

Jesteśmy otwarci na Was i dla Was

Chcemy, by nasi czytelnicy i goście tworzyli to miejsce z nami, uczestnicząc w organizowanych tu wydarzeniach czy też zamieszczając krótkie recenzje i rekomendacje dotyczące oferowanych w księgarni książek, a nawet zgłaszając swoje pomysły i sugestie dotyczące oferty. Aby to zrobić, wystarczy dołączyć do naszego Klubu Czytelnika lub polubić któryś z naszych portali społecznościowych.

Zorganizowanie tego miejsca, by wyglądało tak, jak z naszych marzeń i by było jak najbardziej przystosowane do potrzeb naszych studentów, pracowników i gości, wymaga wiele pracy, więc jeszcze nie możemy zaprosić Was na otwarcie, ale zaczęliśmy przygotowania i na pewno na bieżąco będziemy tu informować o tym, jak postępują prace i kiedy spotkamy się na najlepszej kawie na UG w ekskluzywnym otoczeniu książek, które będzie można na miejscu kupić.

Piotr Stepnowski i Joanna Kamień 

fot. S. Ciszek