Księgarnia Uniwersytecka

Księgarnia Uniwersytecka

23 maja 2022 roku na Wydziale Nauk Społecznych otworzyliśmy Księgarnię Uniwersytecką — nowe miejsce animacji kultury i nauki. W przerwie między wykładami można tutaj zarówno nabyć książki publikowane przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego oraz inne wydawnictwa naukowe, popularnonaukowe czy literackie, jak i napić się kawy lub herbaty. W nowej przestrzeni odbywają się także spotkania autorskie, promujące publikacje Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego, a na szerokich schodach, w których zamontowano gniazda elektryczne, studenci oraz pracownicy uniwersytetu mogą odpocząć lub oddać się pracy.

Kawiarniana część księgarni, prowadzona przez właścicieli małej kawiarni Chałupka Wejherowo, czyli Książką i Kawą, raczy gości zapachami herbat i kaw parzonych z ziaren pochodzących z najlepszych palarnii w Polsce. Miłośnicy tych napojów mogą wybierać wśród różnych rodzajów herbat oraz czarnych i białych kaw, parzonych w ekspresie kolbowym lub przelewowym. Nie brakuje również przekąsek na słodko i słono: od śniadaniowych propozycji smoothies i granoli, przez kanapki, aż po ciastka.

Kochamy książki

Wierzymy gorąco, że w erze Internetu, upowszechniania e-booków i form dostępności na zasadach open access te namacalne, drukowane publikacje wciąż są bezkonkurencyjne i mają w sobie coś, czego nigdy nie zastąpi plik elektroniczny. Dlatego chcemy się nimi otaczać i mamy nadzieję, że przestrzeń, która z książek będzie niemal zbudowana, wpłynie także na odwiedzających w ten sposób, iż ulegną urokowi tych tradycyjnych książek i zechcą zabrać je do swoich domów.

Nie tylko książki

Dla tych, którzy szukają nie tylko książek, w ofercie księgarni są też oryginalne gadżety promocyjne związane z Uniwersytetem Gdańskim. Kupicie tu bluzy, koszulki, kubki, notatniki, torby i wiele innych rzeczy, które mogą być zarówno dobrym prezentem, jak i pamiątką dla odwiedzających nasz kampus.

Jesteśmy otwarci na Was i dla Was

Chcemy, by nasi czytelnicy i goście tworzyli to miejsce z nami, uczestnicząc w organizowanych tu wydarzeniach czy też zamieszczając krótkie recenzje i rekomendacje dotyczące oferowanych w księgarni książek, a nawet zgłaszając swoje pomysły i sugestie dotyczące oferty. Aby to zrobić, wystarczy dołączyć do naszego Klubu Czytelnika lub polubić któryś z naszych portali społecznościowych.

 

Piotr Stepnowski i Joanna Kamień

fot. S. Ciszek