„Badania ikonotekstu w Polsce” — recenzja w czasopiśmie „Dzieciństwo. Literatura i Kultura”

W czasopiśmie „Dzieciństwo. Literatura i Kultura” (nr 5/1, 2023, s. 210–227) ukazał się artykuł recenzyjny dr Emilii Śmiechowskiej-Petrovskij poświęcony publikacji Synergia słów i obrazów. Badania ikonotekstu w Polsce pod redakcją Hanny Dymel-Trzebiatowskiej, Jerzego Szyłaka i Małgorzaty Cackowskiej (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, 2021). Dr Śmiechowska-Petrovskij analizuje monografię na szerszym tle dotychczasowych osiągnięć zespołu redakcyjnego. Jak pisze: „Tom Synergia słów i obrazów… należy umiejscawiać na kontinuum konstytuowania się polskiej teorii ikonotekstu. Jest to publikacja pogłębiająca i poszerzająca dotychczasowe wyniki prac badawczych – można mówić o swoistym efekcie koncentrycznym w budowaniu wiedzy na temat ikonotekstu oraz książki obrazkowej”.

Tekst można przeczytać tutaj.