Historia

Powstanie Zakładu Poligrafii przy Uniwersytecie Gdańskim datuje się na rok 1973, a zatem utworzony został krótko po powołaniu największej uczelni na Pomorzu. Przez wiele lat funkcjonował w ramach Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, a od 2014 r. został włączony w strukturę Uniwersytetu Gdańskiego, co przełożyło się także na dokonane inwestycje, poszerzenie oferowanych usług i podniesienie ich jakości. Realizację tych usług zapewnia wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra. Zakład Poligrafii jest jednostką interdyscyplinarną, specjalizującą się w realizacji szerokiej gamy zamówień dotyczących druku. Realizuje zamówienia na druk książek zarówno nisko-, jak i wysokonakładowych w różnorodnych oprawach oraz wszelkie innego rodzaju materiały, takie jak: gazety, plakaty, ulotki, foldery, wizytówki, kalendarze, zaproszenia itp.

Cechą charakterystyczną Zakładu Poligrafii UG jest elastyczność oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Poza usługami dla jednostek skupionych w ramach Uniwersytetu Gdańskiego od lat realizujemy także zlecenia zewnętrzne, dla innych pomorskich uczelni, podmiotów pozauczelnianych oraz firm prywatnych.

fot. M. Szabat