WYBIERZ DATĘ
Z KALENDARZA

9 listopada (wtorek) o godzinie 16.00 zapraszamy na spotkanie z Iwoną Janicką, autorką książki Sina śmierć z Azji. Epidemie cholery w północno-zachodnich guberniach Cesarstwa Rosyjskiego w XIX wieku. Spotkanie odbędzie się na I piętrze w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego. Z autorką porozmawia prof. Beata Możejko.

Listopad 2021

październik 2021

Od 5 października w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego otwarta jest wystawa akwarel, rysunków Andrzeja Wajdy oraz plakatów do jego filmów – „Wajda. Człowiek z Gdańska”. Zbiory udostępnione przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, znajdują się w Sali wystawowej na parterze Biblioteki, na I piętrze Biblioteki oraz w przestrzeni otwartej czytelni. Wystawa będzie czynna do 30 stycznia 2022 roku.

Godziny otwarcia wystawy:

wtorek-piątek 12.00-17.00

sobota 10.00-15.00.

W poniedziałki i niedziele wystawa nieczynna.

Inauguracja roku akademickiego 2021/22 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego połączona z nadaniem imienia Andrzeja Wajdy nowo powołanemu Uniwersyteckiemu Centrum Filmowemu oraz wernisażem Wajda. Człowiek z Gdańska.

4 października o godz. 10.00 podczas tegorocznej inauguracji roku akademickiego 2021/22 w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się wernisaż wystawy Wajda. Człowiek z Gdańska, zawierającej ponad 150 rysunków i akwarel Andrzeja Wajdy, a także ponad 50 plakatów z jego filmów.

Tego dnia będzie miała również miejsce premiera katalogu Wajda. Człowiek z Gdańska pod red. Joanny Kamień, Anny Król i Kamila Zeidlera.

wrzesień 2021

6 września 2021 odbyło się pierwsze spotkanie nowego Kolegium Redakcyjnego Wydawnictwa UG, w którego skład wchodzą: prof. Paweł Antonowicz, prof. Beata Możejko, prof. Tomasz Swoboda i prof. Kamil Zeidler. Na spotkaniu zorganizowanym przez dyrektor Wydawnictwa Joannę Kamień obecny był też prorektor ds. badań naukowych prof. Wiesław Laskowski.