Wernisaż wystawy Dwory polskie w akwareli Macieja Rydla. Na ratunek ginącego dziedzictwa narodowego

14.01.2022
Czas czytania: < 1 min.

4 lutego 2022 r. o godz. 16.00 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się wernisaż wystawy Dwory polskie w akwareli Macieja Rydla. Na ratunek ginącego dziedzictwa narodowego, który zostanie poprzedzony wykładem Macieja Rydla pt. Malarze polscy utrwalający wizerunki dworów i pałaców.

Wystawa obejmująca obrazy dworów autorstwa Macieja Rydla oraz książki poświęcone malarzom siedzib ziemiańskich, będzie czynna w sali wystawowej Biblioteki Głównej UG przy ul. Wita Stwosza 53 od 5 lutego do 9 marca 2022 r.

Dr Maciej Rydel – dokumentalista polskich dworów i historii ziemiaństwa, Wiceprezes zarządu Oddziału Gdańskiego PTZ. Właściciel zbioru ikonografii polskich dworów oraz autor wielu książek historycznych dotyczących dziejów polskich dworów. W 2014 roku za działalność społeczną na rzecz ratowania dziedzictwa narodowego został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Fotografie oraz akwarele jego autorstwa znajdują się w zbiorach kolekcjonerów w Polsce i za granicą.

Patronat honorowy wydarzenia: Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski.

Patronat merytoryczny: Polskie Towarzystwo Ziemiańskie.

Organizatorzy: Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.

Sponsor: UNISOFT SP. Z O.O.

Godziny otwarcia wystawy:

• dni powszednie: 9.00–20.00