Cykl wydarzeń „The Geography of the theatre imagination” — w ramach Festiwalu Rozproszonego Between.Pomiędzy 2023

W dniach 18-21 maja na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się cykl wydarzeń „The Geography of the theatre imagination”, organizowanych przez Pracownię Badawczą Between.Pomiędzy.

Od 18 do 20 maja na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się międzynarodowa konferencja „British and Irish Theatre and Drama: Contemporary Perspectives”, poświęcona współczesnemu brytyjskiemu i irlandzkiemu dramatowi oraz teatrowi, jak i współczesnemu spojrzeniu na klasyczne dramaty i ich roli w kontekście twórczości i nauki Europy Środkowo-Wschodniej.

Ponadto w dniach 18-19 maja na Uniwersytecie Gdańskim w ramach seminarium „Who Wrote Godot?” S. E. Gontarski (Uniwersytet na Florydzie, USA) opowie m.in. o swojej najnowszej książce Bad Godots: „Vladimir enters from the barrel” (Cambrigde University Press) oraz innych publikacjach.

Cyklowi towarzyszyć będą imprezy dodatkowe m.in. prezentacja tomu Rozproszenie. Almanach Between.Pomiędzy (21 maja, godz. 18.00, Teatr Boto), wydanego w 2023 przez Wydawnictwo UG oraz Wydawnictwo White Dot; performatywne czytanie tekstu Christiana Lollike Manifest 2083 w wykonaniu Sylwii Góry (21 maja, godz. 19.00, Teatr Boto), czy webinar dotyczący gotowania w duchu zero waste (17 maja, godz. 11.00, online).

Honorowy Patronat: JM Rektor UG, prof. dr hab. Piotr Stepnowski.

Partnerzy: The Theatre Times, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Konteksty, Tekstualia, Teatr Boto, Teatr Amareya, Université de Bretagne Occidentale (France), the European Theatre Research Network at the University of Kent (UK), the Florida State University (USA), Federal University of Goiás (Brazil), the George Enescu National Academy of Arts in Iasi (Romania), the European University of the Seas (SEA-EU).

Pełny program.