Azjatycki soft power a prawo własności intelektualnej – spotkanie z prof. Katarzyną Grzybczyk

13.05.2024
Czas czytania: < 1 min.

Azjatycki soft power a prawo własności intelektualnej – spotkanie z prof. Katarzyną Grzybczyk

Zapraszamy na promocję książki profesor Katarzyny Grzybczyk „Azjatycki soft power a prawo własności intelektualnej połączoną z wykładem autorki.

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2024 r. o godz. 15.00 w audytorium C na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Organizatorzy: Centrum Studiów Azji Wschodniej, Katedra Teorii i Filozofii Państwa i Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Wolters Kluwer.

O książce:

Soft power jest jednym z narzędzi wykorzystywanych do osiągnięcia wiodącej pozycji przez państwa azjatyckie. Jest to międzynarodowa wymiana kulturalna, współpraca i dyplomacja kulturalna, pomoc gospodarcza i technologiczna, wszystko to, co buduje pozytywny wizerunek kraju i zainteresowanie obcokrajowców. Soft power polega na zdolności przyciągania i przekonywania do swoich racji, wynika z atrakcyjności kultury, ideałów politycznych i polityki danego kraju.

Autorka, wykorzystując liczne ilustracje i analizując przykłady soft-power, takie jak: k-pop, k-drama, hongkońskie filmy akcji, japońską mangę, anime i cosplay, czy tajwańskie półprzewodniki,  prezentuje wpływ kultury azjatyckiej na budowanie wizerunku państwa na arenie międzynarodowej.

Książka zaciekawi czytelników zajmujących się stosunkami międzynarodowymi w aspekcie kulturowym, a także studentów prawa, stosunków międzynarodowych, kulturoznawstwa, czy dziennikarstwa.

Katarzyna Grzybczyk  – profesor doktor habilitowana, pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, radca prawny, mediator sądowy, arbiter Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych, zajmuje się prawem własności intelektualnej, prawem reklamy oraz prawem prywatnym międzynarodowym, autorka wielu publikacji z tego zakresu.

W trakcie spotkania będzie można zakupić publikację.