Rozstrzygnięcie Konkursu Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego 2020

Rozstrzygnięcie Konkursu Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego 2020

Kolegium Redakcyjne Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego wskazało zwycięzców Konkursu na najlepszą książkę naukową, dydaktyczną i przedstawiającą rezultaty pracy doktorskiej wydaną w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego w roku 2020. Poniżej przedstawiamy laureatów:

  •  Najlepsza książka naukowa:

I miejsce: Normatywny model samorządu metropolitalnego, Jakub H. Szlachetko.

II miejsce: Behawioralny portfel inwestycyjny. Mózg. Emocje. Luka behawioralna, Elżbieta Ostrowska.

III miejsce ex aequo Świat wirtualnych obrazów a edukacja, Małgorzata Lewartowska-Zychowicz, Grażyna Penkowska, Michalina Rutka i Slawistyka z widokiem na morze, red. Jolanta Dziuba, Regina Wyżkiewicz-Maksimow.

  • Najlepsza książka dydaktyczna:

I miejsce: Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa. Interaktywny podręcznik z zakresu zarządzania. Repozytorium case study dla studentów, red. Paweł Antonowicz.

II miejsce: Wybrane zagadnienia z najnowszej prozy rosyjskiej. Skrypt dla studentów I roku rosjoznawstwa, Liliana Kalita.

III miejsce: Diatoms from the Gulf of Gdańsk and surrounding waters (the southern Baltic Sea), Marcin Pliński, Andrzej Witkowski.

  • Najlepsza książka przedstawiająca rezultaty pracy doktorskiej:

I miejsce: Wpływ rozprzestrzeniania się miast na środowisko przyrodnicze w otoczeniu aglomeracji trójmiejskiej, Barbara Korwel-Lejkowska.

II miejsce: Новогоднее обращение лидера государства, Marta Noińska.

III miejsce ex aequo: Ekonomiczna wartość czasu w transporcie pasażerskim, Agnieszka Ważna i Generał hrabia Tomasz Łubieński (1784-1870): żołnierz i przedsiębiorca, Michał Prykaszczyk.

Główną nagrodą w konkursie dla laureatów wszystkich kategorii jest prawo opublikowania nieodpłatnie w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego kolejnej książki w okresie 7 lat od rozstrzygnięcia konkursu. Nagrodami za 2. i 3. miejsce są wybrane przez laureata egzemplarze książek opublikowanych w Wydawnictwie (odpowiednio za kwotę 600 zł i 300 zł).