Promocja tomiku poetyckiego Patrycjusza Dziczka „My dorośli, zagubieni chłopcy”

2024-01-10
g. 18:00 - 20:00
Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego

Promocja tomiku poetyckiego Patrycjusza Dziczka „My dorośli, zagubieni chłopcy”

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na spotkanie z poetą Patrycjuszem Dziczkiem autorem tomiku My dorośli, zagubieni chłopcy. Spotkanie odbędzie się 10 stycznia (środa) o godz. 18:00 w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego (Wita Stwosza 53, Gdańsk).

W najnowszym tomiku Patrycjusz Dziczek podejmuje refleksję nad więziami rodzinnymi, procesem dojrzewania, ojcostwem i wynikającej z tej roli odpowiedzialności, a także przygląda się wrażliwej i zalęknionej naturze, skrytej w każdym mężczyźnie.

Publikacja została sfinansowana ze środków Gdańskiego Funduszu Promocji Wydawnictw. W trakcie wydarzenia będzie można zakupić tomik.

Patrycjusz Dziczek – urodzony w 1983 roku w Ornecie, poezją zainteresował się jako student Akademii Wychowania Fizycznego. W 2011 roku ukazał się jego debiutancki tomik poezji „Polowanie na malinowy śnieg”. Publikował m.in. w „Autografie”, „Migotaniach i przejaśnieniach”, „Tyglu Kultury”, czy „Poboczach”. Laureat wielu konkursów poetyckich. Twórca i założyciel kawiarenki artystycznej Młody Byron w Dworku Sierakowskich w Sopocie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR).

Z autorem porozmawia doktor nauk prawnych Tomasz Snarski – adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, poeta, autor tomików Przezpatrzenia, Werblista, Żmuty.