Archiwistyka Bohdana Ryszewskiego. Prace wybrane

Format: 170 x 240 mm

Archiwistyka Bohdana Ryszewskiego. Prace wybrane

63,00

Publikacja obejmuje artykuły Profesora Bohdana Ryszewskiego z zakresu archiwistyki, powstałe w okresie Jego ponad 50-letniej działalności naukowo-dydaktycznej jako lektury uzupełniające do wykładów prowadzonych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest to subiektywny wybór tekstów, który dzięki dokonanemu scaleniu w niniejszym tomie powinien ułatwić do nich dostęp i wykorzystanie ich wartości naukowej. […] Prezentowane teksty pozostają nadal aktualne, współtworząc kanon polskiej archiwistyki, której ramy wyznaczają klasyczne funkcje archiwów związane z gromadzeniem, przechowywaniem, opracowaniem (komputerowym opisem), udostępnianiem i rozpowszechnianiem informacji o zasobie archiwalnym. W tym ujęciu mogą być inspiracją dla kolejnych pokoleń uczniów Profesora.

Anna Żeglińska (fragment Słowa wstępnego)