Wyróżnienie dla „Czasu Jerzego Limona…” w konkursie Gaudeamus 2023

Wyróżnienie dla „Czasu Jerzego Limona…” w konkursie Gaudeamus 2023

Publikacja Czas Jerzego Limona. Księga pamiątkowa ku czci twórcy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego pod redakcją Agnieszki Żukowskiej i Jacka Kopcińskiego otrzymała wyróżnienie w Konkursie Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych Gaudeamus 2023! Czas Jerzego Limona został dostrzeżony wraz z siedmioma innymi tytułami spośród ponad siedemdziesięciu publikacji nadesłanych na konkurs. Główną Nagrodę Gaudeamus 2023 otrzymało Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego za publikację Błażeja Ciarkowskiego Słowo architekta. Opowieści o architekturze Polski Ludowej, natomiast Nagroda Targów w Krakowie trafiła do Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego za Atomy. Od filozoficznej idei do fizycznej realności Jana Grzegorza Małeckiego.

Ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystego otwarcia Targów w Krakowie, 26 października 2023 roku.

Konkurs Gaudeamus organizowany jest przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych we współpracy z Targami w Krakowie w celu promowania i wyróżniania uczelnianych oficyn wydawniczych za publikowanie najbardziej wartościowych polskich książek naukowych i dydaktycznych. Honorowy Patronat nad Nagrodą sprawuje Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Jacek Popiel.