Wyróżnienie dla „Czasu Jerzego Limona…” w konkursie Gaudeamus 2023

Publikacja Czas Jerzego Limona. Księga pamiątkowa ku czci twórcy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego pod redakcją Agnieszki Żukowskiej i Jacka Kopcińskiego otrzymała wyróżnienie w Konkursie Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych Gaudeamus 2023! Czas Jerzego Limona został dostrzeżony wraz z siedmioma innymi tytułami spośród ponad siedemdziesięciu publikacji nadesłanych na konkurs. Główną Nagrodę Gaudeamus 2023 otrzymało Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego za publikację Błażeja Ciarkowskiego Słowo architekta. Opowieści o architekturze Polski Ludowej, natomiast Nagroda Targów w Krakowie trafiła do Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego za Atomy. Od filozoficznej idei do fizycznej realności Jana Grzegorza Małeckiego.

Ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystego otwarcia Targów w Krakowie, 26 października 2023 roku.

Konkurs Gaudeamus organizowany jest przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych we współpracy z Targami w Krakowie w celu promowania i wyróżniania uczelnianych oficyn wydawniczych za publikowanie najbardziej wartościowych polskich książek naukowych i dydaktycznych. Honorowy Patronat nad Nagrodą sprawuje Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Jacek Popiel.

Wesołych Świąt życzy Wydawnictwo UG

Przy wigilijnym stole Łamiąc opłatek święty, Pomnijcie, dzień ten radosny W miłości jest poczęty;   Że, jako mówi wam wszystkim Dawne, odwieczne orędzie, Z pierwszą na niebie gwiazdą Bóg w waszym domu zasiądzie.   Sercem go przyjąć gorącym, Nie ścieżaj otworzyć wrota – Oto, co czynić wam każe Miłość, największa cnota […].

Czytaj dalej »
Okładka książki Jeńcy i jeniectwo w strefie południowych wybrzeży Bałtyku, Pomorza i Połabia do 1230 roku

Prof. Marek Smoliński w Radiu TOK FM

Profesor Marek Smoliński z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego był gościem Cezarego Łasiczki w audycji Interluda na antenie TOK FM. Historyk opowiadał o jeniectwie na ziemiach słowiańskich we wczesnym średniowieczu. Rozmowa dotyczyła m.in. wykupu jeńców, porwań osób o wysokim statusie oraz politycznych i ekonomicznych konsekwencji tych praktyk. Audycja nawiązuje do najnowszej

Czytaj dalej »

Księgarnia Uniwersytecka gra dla WOŚP

Święta to czas cudów  –  także tych małych, lokalnych. Jeden z nich wydarzył się niedawno w Księgarni Uniwersyteckiej, którą odwiedził Szymon Jachimek, autor książki Opowieść wigilijna. Wrzeszcz. Publikacja stanowi autorską adaptację klasycznej Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa, przeniesioną w realia współczesnego Gdańska, a dokładniej  –  do dzielnicy Wrzeszcz. Podczas wizyty autor

Czytaj dalej »

Książki o Muminkach ponownie dostępne

Informujemy, że ukazał się dodruk popularnych publikacji autorstwa prof. Hanny Dymel-Trzebiatowskiej poświęconych Muminkom: Filozoficzne i translatoryczne wędrówki po Dolinie Muminków Przechadzki po Dolinie Muminków. Perspektywa filozoficzno-literacka

Czytaj dalej »

Informacja

Szanowni Klienci! W trosce o to, aby zamówione przez Państwa książki dotarły do Państwa przed Świętami Bożego Narodzenia, zachęcamy do składania zamówień do czwartku, 18 grudnia 2025 r. Zamówienia złożone po tym terminie nie mają gwarancji doręczenia do 24 grudnia 2025 r.

Czytaj dalej »
Okładka książki Dwie Stocznie

„Dwie Stocznie” w Radiu Gdańsk

O przyczynach upadku gdyńskiej stoczni z Marzeną Bakowską na antenie Radia Gdańsk rozmawiał jeden z autorów książki Dwie Stocznie. Budowa statków od socjalizmu do Unii Europejskiej socjolog dr Piotr Filipkowski. Zachęcamy do posłuchania całej rozmowy.

Czytaj dalej »

Księgarnia internetowa jest tymczasowo niedostępna z uwagi na prace techniczne. Wkrótce wracamy!