Książka „Polityka i media a kryzys zaufania…” nagrodzona w konkursie o Nagrodę im. dr. Pawła Stępki

Książka Katarzyny Kamińskiej-Korolczuk Polityka i media a kryzys zaufania. Polityka informacyjna mocarstw w czasie zagrożenia została nagrodzona w tegorocznej, jedenastej już edycji konkursu o Nagrodę im. dr. Pawła Stępki dla najlepszej rozprawy doktorskiej oraz wydawnictwa z dziedziny mediów elektronicznych, organizowanego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Dyplom uznania za wydanie książki dr Katarzyny Kamińskiej-Korolczuk przyznano również Wydawnictwu Uniwersytetu Gdańskiego, które reprezentowała sekretarz Wydawnictwa Adrianna Baran.

Kapituła Nagrody im. dr. Pawła Stępki pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Janusza Kaweckiego doceniła publikację autorstwa Katarzyny Kamińskiej-Korolczuk, dotyczącą analizy przeobrażeń zachodzących w polityce informacyjnej mocarstw pod wpływem zagrożenia, w tym pandemii COVID-19. Książka otrzymała nagrodę dla najlepszego wydawnictwa naukowego i popularnonaukowego z dziedziny mediów elektronicznych i – jak wskazał w uzasadnieniu nagrody prof. Kawecki – „została uznana za najlepiej spełniającą kryteria konkursowe i najwyżej oceniona wśród publikacji zgłoszonych do konkursu”.

Laureatami tegorocznej edycji zostali ponadto: dr Katarzyna Kopeć-Ziemczyk (Polaryzacja mediów w Polsce. Analiza zawartości  „Wiadomości” TVP i „Faktów” TVN w okresie kampanii samorządowej w 2018 roku), o. dr Dariusz Drążek CSsR (Misja naziemnych telewizji katolickich w Polsce po 1989 roku na przykładzie Telewizji Trwam. Studium teologiczno-medialne) oraz Katarzyna Cegielska, która otrzymała honorowe wyróżnienie za redakcję podręcznika pt. Zrozumieć media.

18 lipca 2022 r. w siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu!

Konkurs Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego 2026

Szanowni Państwo! Pragniemy przypomnieć, że do 31 maja można wziąć udział w konkursie naszego wydawnictwa na najlepszą książkę naukową, dydaktyczną i przedstawiającą rezultaty pracy doktorskiej. W konkursie mogą brać udział publikacje wydane w naszym wydawnictwie w roku 2025. Główną nagrodą jest nieodpłatne opublikowanie kolejnej książki w okresie 7 lat od

Czytaj dalej »

Konkurs Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego

Szanowni Państwo! Pragniemy przypomnieć, że do 31 maja można zgłosić udział w konkursie naszego wydawnictwa na najlepszą książkę naukową, dydaktyczną i przedstawiającą rezultaty pracy doktorskiej. W konkursie mogą brać udział publikacje wydane w naszym wydawnictwie w roku 2025. Główną nagrodą jest nieodpłatne opublikowanie kolejnej książki w okresie 7 lat od

Czytaj dalej »

Szanowni Państwo, z okazji czwartych urodzin Księgarni Uniwersyteckiej oraz kawiarni Książką i kawą w dniach 21 oraz 22 maja udzielamy 10% rabatu wszystkie książki na hasło: „czwarte urodziny”. Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. prof. Marii Janion 3. Serdecznie zapraszamy w godzinach od 8.00 do 16.00.

Czytaj dalej »

Bestsellery kwietnia 2026 r

Szanowni Państwo, oto najlepiej sprzedające się książki naszego wydawnictwa w miesiącu kwietniu 2026 r. Na miejscu pierwszym „Granice zdrowego rozsądku – teorie spiskowe i przekazy portali konspiracyjnych” autorstwa Adama Majchrzaka. Adam Majchrzak wyjaśnia istotę teorii spiskowych, omawia ich genezę i zagłębia się w fundamentalne pytanie: czy teorie spiskowe są z

Czytaj dalej »
Okładka książki Miłosierdzie w prawie karnym jako zagadnienie współczesnej filozofii prawa

Rozmowa z dr. Tomaszem Snarskim o książce „Miłosierdzie w prawie karnym…” na łamach „Kuriera Wileńskiego”

W „Kurierze Wileńskim” nr 14(39)/2026 ukazała się rozmowa z dr. Tomaszem Snarskim wokół jego najnowszej książki Miłosierdzie w prawie karnym jako zagadnienie współczesnej filozofii prawa. Miłosierdzie pokazuje możliwą inną treść sprawiedliwości. Bardziej ludzką, ukierunkowaną na wydobywanie dobra, na wspólnotowość, na naprawienie wyrządzonego zła. Zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej »
Okładka książki Miłosierdzie w prawie karnym jako zagadnienie współczesnej filozofii prawa

„Miłosierdzie w prawie karnym…” – recenzja książki dr. Tomasza Snarskiego w kwartalniku „Znad Wilii”

W kwartalniku „Znad Wilii” nr 1(105)/2026, ukazała się recenzja książki dr. Tomasza Snarskiego pt. Miłosierdzie w prawie karnym jako zagadnienie współczesnej filozofii prawa. Omówienie autorstwa Leonarda Drożdżewicza można przeczytać tutaj. Lektura Miłosierdzia w prawie karnym… prowadzi do konstatacji prekursorskiego wprowadzenia przez dra Tomasza Snarskiego do współczesnej teorii prawa karnego pogłębionej

Czytaj dalej »

Księgarnia internetowa jest tymczasowo niedostępna z uwagi na prace techniczne. Wkrótce wracamy!