8. Shalom Polin Gdański Festiwal Kultury Żydowskiej

2023-03-31
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego

8. Shalom Polin Gdański Festiwal Kultury Żydowskiej

Shalom Polin Gdański Festiwal Kultury Żydowskiej to spotkanie dwóch kultur: polskiej i żydowskiej w Gdańsku. Podczas trzech dni o żydowskich tradycjach będziemy mówić językiem sztuki, nauki i… kuchni! O historii i pamięci, zarówno tej sięgającej II wojny światowej, jak i najnowszej, będziemy rozmawiać ze specjalistami_kami i twórcami_czyniami z całej Polski. Czekają na nas seanse filmowe prosto z Izraela, warsztaty hebrajskiego i jidysz, spotkania z pisarzami_kami, naukowcami_czyniami i artystami_kami. Festiwal Shalom Polin to obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych żydowską kulturą — tą tradycyjną i ortodoksyjną, ale także obliczami współczesnego Izraela. To również wyjątkowa okazja do zapoznania się z najnowszymi, nagrodzonymi na wielu festiwalach filmami i wyróżnionymi tekstami literackimi. Wśród zaproszonych gości festiwalu są: Sylwia Chutnik, Miriam Synger, Dariusz Popiela, Ishbel Szatrawska, Wojciech Szumowski, Rafał Kowalski, Maria Ka Kawska, Wojciech Śledź, Martyna Wielewska-Baka, Marek Suchar.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat festiwalu oraz pełny program na stronie: https://shalompolin.ug.edu.pl/