Niepoznana. Gdynia i okolice do XII wieku – premiera

g. 18:00 - 20:00
Muzeum Miasta Gdyni

Niepoznana. Gdynia i okolice do XII wieku – premiera

Skąd przybyli pierwsi mieszkańcy rejonu Gdyni? Jak żyli, czym się trudnili, jak wyglądało ich otoczenie i czym było dla nich morze? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące najstarszych śladów osadnictwa w regionie znajdą się w książce Niepoznana. Gdynia i okolice do XII wiekuotwierającej wielotomową serię Monografia Gdyni realizowaną przez Muzeum Miasta Gdyni oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.

Premiera książki i spotkanie z autorami odbędzie się 6 grudnia (środa) o godzinie 18:00 w Muzeum Miasta Gdyni. Publikacja dostępna będzie w sprzedaży na miejscu a także w sklepach internetowych Muzeum oraz Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego.

Więcej informacji o wydarzeniu.

Honorowy patronat: Prezydent Miasta Gdyni
Organizatorzy: Urząd Miasta Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Mecenas: Port Gdynia SA
Partner strategiczny: TREFL SA