Rozmowa z prof. Jerzym Zajadło podczas Lata z foką w Helu

Rozmowa z prof. Jerzym Zajadło podczas Lata z foką w Helu

08.09.2021

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Lata z foką – kulturalnego plażowania w Helu oraz do wysłuchania rozmowy z prof. Jerzym Zajadło. Podczas drugiej edycji Lata z foką prof. Jerzy Zajadło w rozmowie z Rafałem Królem opowiedział m.in.: o filozofii prawa, prawniczych elementariach i archetypach, które mogą służyć za wzór współczesnym prawnikom, a także promował swoje książki: Sędziowie i niewolnicy, Minima Iuridica i Lord Mansfield. To Be a Judge!.

Prof. dr hab. Jerzy Zajadło – prawnik, laureat Nagrody im. Tadeusza Kotarbińskiego, przyznanej za książkę Minima luridica. Refleksje o pewnych (nie)oczywistościach prawniczych w kategorii wybitne dzieło naukowe z zakresu nauk humanistycznych, autor licznych publikacji z zakresu filozofii prawa.

Dziękujemy organizatorom: Uniwersytet Gdański, Akademickie Centrum Kultury UG “Alternator”, Stacja Morska UG im. Profesora Krzysztofa Skóry, Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, Centrum Studiów Azji Wschodniej UG, Parlament Studentów UG, Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG, Centrum Komunikacji i Promocji UG oraz partnerom: Urząd Miasta Helu i patronom medialnym: “Gazeta Uniwersytecka”, Pismo Społeczności Akademickiej UG, Radio UG MORS – Mega Otwarte Radio Studenckie.

Film zrealizowany został przez Akademickie Centrum Kultury UG “Alternator”.