Książka „Polityka i media a kryzys zaufania…” nagrodzona w konkursie o Nagrodę im. dr. Pawła Stępki

Książka „Polityka i media a kryzys zaufania…” nagrodzona w konkursie o Nagrodę im. dr. Pawła Stępki

Książka Katarzyny Kamińskiej-Korolczuk Polityka i media a kryzys zaufania. Polityka informacyjna mocarstw w czasie zagrożenia została nagrodzona w tegorocznej, jedenastej już edycji konkursu o Nagrodę im. dr. Pawła Stępki dla najlepszej rozprawy doktorskiej oraz wydawnictwa z dziedziny mediów elektronicznych, organizowanego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Dyplom uznania za wydanie książki dr Katarzyny Kamińskiej-Korolczuk przyznano również Wydawnictwu Uniwersytetu Gdańskiego, które reprezentowała sekretarz Wydawnictwa Adrianna Baran.

Kapituła Nagrody im. dr. Pawła Stępki pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Janusza Kaweckiego doceniła publikację autorstwa Katarzyny Kamińskiej-Korolczuk, dotyczącą analizy przeobrażeń zachodzących w polityce informacyjnej mocarstw pod wpływem zagrożenia, w tym pandemii COVID-19. Książka otrzymała nagrodę dla najlepszego wydawnictwa naukowego i popularnonaukowego z dziedziny mediów elektronicznych i – jak wskazał w uzasadnieniu nagrody prof. Kawecki – „została uznana za najlepiej spełniającą kryteria konkursowe i najwyżej oceniona wśród publikacji zgłoszonych do konkursu”.

Laureatami tegorocznej edycji zostali ponadto: dr Katarzyna Kopeć-Ziemczyk (Polaryzacja mediów w Polsce. Analiza zawartości  „Wiadomości” TVP i „Faktów” TVN w okresie kampanii samorządowej w 2018 roku), o. dr Dariusz Drążek CSsR (Misja naziemnych telewizji katolickich w Polsce po 1989 roku na przykładzie Telewizji Trwam. Studium teologiczno-medialne) oraz Katarzyna Cegielska, która otrzymała honorowe wyróżnienie za redakcję podręcznika pt. Zrozumieć media.

18 lipca 2022 r. w siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu!