Wystawa „Sąd Ostateczny Hansa Memlinga. Jak gdańszczanin Paul Beneke zdobył obraz?”

10 czerwca (poniedziałek) 2024 roku o godzinie 12.00 w Galerii Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego zostanie otwarta wystawa „Sąd Ostateczny Hansa Memlinga. Jak gdańszczanin Paul Beneke zdobył obraz?”. Ekspozycja prezentuje prace pokonkursowe dzieci i młodzieży. Będzie można je zobaczyć do 31 lipca 2024 w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej UG. Wstęp wolny.

Organizatorzy: Centrum Badań Memlingowskich, Akademickie Centrum Kultury UG Alternator, Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego

Partnerzy: Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Gdańska (Oddział Muzeum Nauki Gdańskiej), Biuro programu Edukacja do kultury. Gdańsk