Konferencja „Body under threat. Body in history, psychology and law” na Uniwersytecie Gdańskim

2022-11-23
g. 09:00 - 17:00
Wydział Prawa i Administracji UG

Konferencja „Body under threat. Body in history, psychology and law” na Uniwersytecie Gdańskim

W dniach 23–24 listopada 2022 roku na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się międzynarodowa konferencja Body under threat. Body in history, psychology and law.

Kilkudziesięciu prelegentów z różnych ośrodków naukowych z Polski i świata przedstawi temat ciała i jego zagrożeń w perspektywie historycznej, psychologicznej i prawniczej. Naukowcy odniosą się ponadto do różnorodnych reprezentacji ciała na przestrzeni epok historycznych, a także zagadnień, takich jak: niewolnictwo, chirurgia plastyczna i standardy piękna, sztuka średniowieczna i inne terminy z zakresu nauk o prawie, psychologii i historii.

Interdyscyplinarna konferencja organizowana jest przez Wydział Historyczny UG, Wydział Prawa i Administracji UG, Centrum Badań Memlingowskich na Uniwersytecie Gdańskim, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Wystąpienia odbędą się w języku angielskim.

Komitet organizacyjny:

prof. dr hab. Beata Możejko, prof. dr hab. Kamil Zeidler, mgr Joanna Kamień (Uniwersytet Gdański)

prof. dr hab. Beata Wojciechowska, dr hab. Sylwia Konarska-Zimnicka, prof. UJK (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).

Więcej informacji.