Jerzy Limon: INSPIRACJA – DIALOG – POLEMIKA

Jerzy Limon: INSPIRACJA – DIALOG – POLEMIKA

Uniwersytet Gdański, Gdański Teatr Szekspirowski i Fundacja Theatrum Gedanense zapraszają na cykl wydarzeń kulturalnych i naukowych Jerzy Limon: INSPIRACJA – DIALOG – POLEMIKA, które odbędą się w dniach 24-29 maja. Niezwykłość dokonań prof. Jerzego Limona pozostawiła trwały ślad nie tylko w Uniwersytecie Gdańskim, ale również, dzięki dziełu jego życia – Gdańskiemu Teatrowi Szekspirowskiemu, wpisała się w obszar kultury naszego regionu i kraju. Wydarzenia rozpoczną się w dniu urodzin Profesora i rok po Jego śmierci.

Miejscem wydarzeń upamiętniających dokonania Jerzego Limona będą obie, bliskie mu instytucje – Uniwersytet Gdański oraz Gdański Teatr Szekspirowski. W tym pierwszym zaplanowane są: wystawa pochodzących ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku grafik Daniela Chodowieckiego do sztuk Szekspira; spektakl wiLIaM ON my mind inspirowany twórczością Szekspira w wykonaniu grupy teatralnej Akademickiego Centrum Kultury spektakl oraz przegląd filmowy Szekspir na ekranie: wariacje, mutacje, światy równoległe w Centrum Filmowym Uniwersytetu Gdańskiego im. A. Wajdy. Ważnym punktem będzie też uroczystość nadania imienia prof. Jerzego Limona sali teatralnej w budynku Neofilologii UG.

Z kolei międzynarodowa konferencja naukowa Jerzy Limon: inspiracja – dialog – polemika odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, a towarzyszyć jej będzie wystawa Pochwała szaleństwa, upamiętniająca 30-lecie działalności Fundacji Theatrum Gedanense i historię powstania Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz koncert Music for w while.