Książka „Polityka i media a kryzys zaufania…” nagrodzona w konkursie o Nagrodę im. dr. Pawła Stępki

19.07.2022
[rt_reading_time label="Czas czytania:" postfix="min." postfix_singular="min."]

Książka „Polityka i media a kryzys zaufania…” nagrodzona w konkursie o Nagrodę im. dr. Pawła Stępki

Książka Katarzyny Kamińskiej-Korolczuk Polityka i media a kryzys zaufania. Polityka informacyjna mocarstw w czasie zagrożenia została nagrodzona w tegorocznej, jedenastej już edycji konkursu o Nagrodę im. dr. Pawła Stępki dla najlepszej rozprawy doktorskiej oraz wydawnictwa z dziedziny mediów elektronicznych, organizowanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Kapituła Nagrody pod Przewodnictwem członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, prof. dr hab. inż. Janusza Kaweckiego doceniła publikację poświęconą analizie przeobrażeń zachodzących w polityce informacyjnej mocarstw pod wpływem zagrożenia, w tym pandemii COVID-19 i nagrodziła jako najlepsze wydawnictwo naukowe i popularnonaukowe z dziedziny mediów elektronicznych. Jak wskazał w uzasadnieniu nagrody prof. Kawecki, książka Polityka i media… „została uznana za najlepiej spełniającą kryteria konkursowe i została najwyżej oceniona wśród publikacji zgłoszonych do konkursu”.

Laureatami tegorocznej edycji zostali ponadto: dr Katarzyna Kopeć-Ziemczyk (Polaryzacja mediów w Polsce. Analiza zawartości  „Wiadomości” TVP i „Faktów” TVN w okresie kampanii samorządowej w 2018 roku), o. dr Dariusz Drążek CSsR  (Misja naziemnych telewizji katolickich w Polsce po 1989 roku na przykładzie Telewizji Trwam. Studium teologiczno-medialne) oraz Katarzyna Cegielska, która otrzymała honorowe wyróżnienie za redakcję podręcznika pt. Zrozmieć media.

18 lipca 2022 r. w siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu!