Wystawa SEA EU by the Sea. Nadmorskie uniwersytety SEA EU w malarstwie Anety Oniszczuk-Jastrząbek

2022-10-03
Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego

Wystawa SEA EU by the Sea. Nadmorskie uniwersytety SEA EU w malarstwie Anety Oniszczuk-Jastrząbek

Uniwersytet Gdański, Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego i Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na wystawę SEA EU by the Sea. Nadmorskie uniwersytety SEA EU w malarstwie Anety Oniszczuk-Jastrząbek. Kierownik Katedry Transportu i Handlu Morskiego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, prof. UG dr hab. Aneta Oniszczuk-Jastrząbek w impresyjnych obrazach umieściła wizerunki uniwersytetów wchodzących w skład Programu Europejskiego Uniwersytetu Nadmorskiego SEA EU. Program ten łączy Uniwersytet Gdański z z ośmioma uczelniami z Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Malty, Niemiec, Norwegii, Portugalii i Włoch, a u jego podstaw leży strategiczne partnerstwo międzynarodowe ukierunkowane na zrównoważony rozwój obszarów morskich i oceanicznych, ochronę środowiska i prawa morskiego. Wystawie towarzyszy katalog wydany przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.

Obrazy można będzie obejrzeć od 4 października do 10 lutego 2023 roku w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego od wtorku do soboty w godzinach 10.00-17.00 (poniedziałek–niedziela: nieczynne).

Kuratorzy: Joanna Kamień & Marta Szaszkiewicz

Współpraca: Magdalena Jaszcza

Sponsor: Avocado Creative Studio

Patroni Medialni: Radio Gdańsk | Namiary Sp. z o. o. | Zawsze Pomorze | gospodarkamorska.pl | Radio MORS | Gazeta Uniwersytecka