„Jak wyprodukować film dokumentalny w Polsce” – spotkanie z Jakubem Majem

2024-03-08
g. 18:00 - 20:00
Centrum Filmowe UG

„Jak wyprodukować film dokumentalny w Polsce” – spotkanie z Jakubem Majem

8 marca 2024 o godz. 18:00 zapraszamy do Centrum Filmowego UG na spotkanie z dr. Jakubem Majem – producentem filmowym, wykładowcą akademickim, właścicielem i założycielem domu produkcyjnego MAJ FILM w Gdyni, realizatorem komercyjnych form audiowizualnych, a także autorem książki Jak wyprodukować film dokumentalny w Polsce (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, 2023).

  • Warsztaty dokumentalne (godz. 17:00)

Chcesz zrealizować własny dokument? Marzysz o opowiedzeniu historii, która porusza i inspiruje? Weź udział w warsztatach dokumentalnych z Jakubem Majem! Rozwiń swój pomysł pod okiem eksperta i poznaj tajniki produkcji dokumentów. Dowiedz się, jakie są możliwe ryzyka podczas tworzenia filmu dokumentalnego i na co musisz zwrócić uwagę, chcąc zrealizować swój film.

Liczba miejsc ograniczona. Jak się dostać?

Do 1 marca wyślij swój pomysł na bohatera dokumentu wraz z uzasadnieniem: dlaczego to właśnie o nim chcesz zrobić film? Pomysł (5-6 zdań) wyślij na adres centrum.filmowe@ug.edu.pl. Jakub Maj wybierze dziesięciu uczestników warsztatów, z którymi omówi pomysły podczas warsztatów 8 marca o 17:00!

  • Promocja książki i pokaz dokumentu Cheerleaderki (godz. 18:00)

Jak wyprodukować film dokumentalny w Polsce Jakuba Maja to vademecum producenta filmu dokumentalnego, które krok po kroku przeprowadza czytelnika przez kolejne etapy realizacji i – później – dystrybucji dzieła niefikcjonalnego. Maj, który sam jest doświadczonym producentem dokumentów, dzieli się nie tylko spostrzeżeniami wyniesionymi z własnego portfolio, ale też sięga do bogatej bibliografii znawców i twórców kina dokumentalnego.

Z Jakubem Majem porozmawiamy o nowo wydanej książce i obejrzymy dokument Cheerleaderki (reżyseria: Sławomir Witek, produkcja: Jakub Maj) opowiadający o pierwszej w Polsce drużynie cheerleaderek na wózkach inwalidzkich.

W trakcie wydarzenia będzie można zakupić książkę.

Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

Organizatorzy: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy