Książka dr. Pawła Bilińskiego wyróżniona w konkursie Polskiej Akademii Nauk

Prezydium Oddziału Państwowej Akademii Nauk w Gdańsku oraz Prezes PAN ogłosiło listę laureatów Konkursu o Nagrodę Oddziału PAN dla młodych naukowców za najlepszą pracę twórczą opublikowaną w 2021 roku. Dr Paweł Biliński, adiunkt w Zakładzie Filmu i Mediów na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, otrzymał wyróżnienie za publikację Kinematograf o sobie. Autotematyzm w polskim kinie fabularnym. Wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego w 2021 roku książka została nagrodzona w kategorii najlepsza praca twórcza w zakresie nauk humanistycznych i społecznych. Pierwszą nagrodę w tej kategorii otrzymał dr Cezary Kucewicz za książkę The Treatment of the War Dead in Archaic Athens: An Ancestral Custom (Bloomsbury Academic, Londyn 2021).