Wydawnictwo UG na 24. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

2021-10-14

Wydawnictwo UG na 24. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Ponad dwustu wydawców z całej Polski oraz Niemiec i Słowacji w dniach 14-17 października spotka się podczas 24 edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Jest to jedno z największych świąt wydawnictw i wydarzeń promujących czytelnictwo w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się w hybrydowej formie: stacjonarnej oraz wirtualnej. Zarówno wydawcy, jak i zainteresowani, będą mogli spotkać się poprzez specjalną platformę online. Wydarzeniu towarzyszyć będą również inne atrakcje: spotkania z autorami, szkolenia dla wystawców, związane z rokiem Stanisława Lema Spotkania z fantastyką, czy Festiwal Książki Górskiej.

Na stoisku Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego będzie można nabyć nowości: Seppuku jako przykład procesu normatywizacji zwyczaju w prawie japońskim Luizy Kliczkowskiej, Sina śmierć z Azji. Epidemie cholery w północno-zachodnich guberniach Cesarstwa Rosyjskiego Iwony Janickiej, Wajda. Człowiek z Gdańska pod red. Joanny Kamień, Anny Król i Kamila Zeidlera oraz nasze bestsellery: Mądrość chińskich aforyzmów. O państwie, prawie, polityce i władzy. Z przedmową Edwarda Kajdańskiego Kamila Zeidlera, Moje Tai Chi Pawła Antonowicza i Mateusza Kajnatha, czy Czytanie ikony. W kręgu literatury, teatru i filmu Elżbiety Mikiciuk. Wśród różnorodnej oferty kilkudziesięciu tytułów, przygotowaliśmy publikacje z zakresu prawa, biologii, kultury, historii, pedagogiki, literaturoznawstwa, a także pozycje ekonomiczne oraz biograficzne.