Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego na Festiwalu Wilno w Gdańsku 2022

17.08.2022

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego na Festiwalu Wilno w Gdańsku 2022

W dniach 2 – 4 września 2022 odbędzie się 19. edycja Festiwalu Wilno w Gdańsku – okazja do celebrowania relacji między Gdańskiem a Wilnem, między Litwą a Polską. Na festiwalu pojawi się ponad 100 artystów reprezentujących różne dziedziny, odbędzie się kilka wystaw, zarówno plenerowych, jak i w galeriach, a także warsztaty, prezentacje i pokazy filmowe. W trakcie wydarzenia odbędą się również spotkania z wybitnymi pisarzami litewskimi z Wilna, Kowna i Gdańska a na scenie zaprezentują się zespoły muzyczne z Wilna. Tradycyjnie już otwarta zostanie zbiórka wspierająca wileńskie hospicjum i jarmark wileński.

Jak w roku poprzednim, tak i w tym nie może zabraknąć naszych autorów. Szczególnie polecamy uwadze wydarzenie Gdańska i wileńska nauka. Wokół wspólnego losu, tradycji i wartości. 100-lecie Gdańskiego Towarzystwa Naukowego. 4 września (niedziela) o 15.50 na dziedzińcu Forum Gdańsk zaprezentowane zostaną książki o tematyce wileńskiej Wileńskie korzenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego autorstwa prof. Wiesława Makarewicza oraz Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie 1919-1939 prof. Zbigniewa Opackiego. Będzie to także okazja do dyskusji na temat tradycji gdańskiej i wileńskiej nauki z zaproszonymi gośćmi: prof. Przemysławem Rutkowskim, prof. Zbigniewem Opackim, prof. Jerzym Błażejowskim, prof. Marią Mendel. Prowadzący: dr Tomasz Snarski, Michał Rzepiak. Współpraca: Gdańskie Towarzystwo Naukowe, Wydawnictwo Gdańskiego Uniwersytetu.

Pełny program wydarzenia tutaj.