Recenzja katalogu „Gdańskie ślady Szekspira. Echoes of the Shakespeare in Gdańsk: Chodowiecki & Limon” w Dzienniku Teatralnym

28.07.2022

W serwisie „Dziennik Teatralny” ukazała się właśnie recenzja katalogu Gdańskie ślady Szekspira. Echoes of the Shakespeare in Gdańsk: Chodowiecki & Limon, towarzyszącego wystawie pochodzących z Muzeum Narodowego w Gdańsku grafik Daniela Chodowieckiego, ilustrujących dzieła Williama Szekspira, a także prac z prywatnej kolekcji szekspirologa, prof. Jerzego Limona. Wystawa, którą zorganizował Uniwersytet Gdański i Muzeum Narodowe w Gdańsku jest dostępna dla zwiedzających w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego już tylko do 31 lipca! Warto zaplanować chwilę czasu i wybrać się w tę niezwykłą, historyczną podróż do świata Szekspira.

A dla szerszego kontekstu polecamy lekturę katalogu, który nie tylko wyjaśnia motywy zorganizowania wystawy oraz genezę eksponowanych prac, ale jest także fascynującym historyczno-teatralnym przewodnikiem po życiu i działalności twórcy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, prof. Jerzego Limona, który sprawił, że „Gdańsk zaczął mówić Szekspirem”.

Recenzję katalogu pt. Teatr, jakiego nie ma autorstwa Ilony Słojewskiej można przeczytać tutaj.

Wystawa czynna: czw: 8.00-15.00 i pt: 8.00-14.00.

Kuratorkami wystawy są Alicja Andrzejewska-Zając (Muzeum Narodowe w Gdańsku) i Joanna Kamień (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego/Uniwersytet Gdański).