Promocja książki „Seppuku jako przykład procesu normatywizacji zwyczaju w prawie japońskim”

22 października (piątek) o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie z Luizą Kliczkowską, autorką książki Seppuku jako przykład procesu normatywizacji zwyczaju w prawie japońskim. Spotkanie odbędzie się na I piętrze w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego.

Luiza Kliczkowska, prawniczka, absolwentka i doktorantka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, stypendystka MIRAI 2016, a także stała współpracowniczka Centrum Studiów Azji Wschodniej opowie o procesie normatywizacji zwyczaju na przykładzie seppuku, rytualnego samobójstwa stanowiącego dla wykonujących go samurajów obronę najwyższej wartości – honoru. Omawiany temat będzie także pretekstem do spotkania z kulturą i historią Kraju Kwitnącej Wiśni, zbadania zagadnień związanych z japońską „kulturą wstydu” i kodeksem Bushidō, a także analizy transformacji systemu gospodarczego, politycznego i administracyjnego Japonii od VIII wieku (okres Heian) do upadku feudalizmu i klasy samurajskiej na przełomie XIX i XX wieku (okres Meiji).

Na spotkanie zapraszają: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Centrum Studiów Azji Wschodniej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego.