Promocja książki „Seppuku jako przykład procesu normatywizacji zwyczaju w prawie japońskim”

22 października w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się spotkanie z Luizą Kliczkowską, autorką książki Seppuku jako przykład procesu normatywizacji zwyczaju w prawie japońskim.

Luiza Kliczkowska, prawniczka, absolwentka i doktorantka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, stypendystka MIRAI 2016, a także stała współpracowniczka Centrum Studiów Azji Wschodniej podczas spotkania opowiedziała o procesie normatywizacji zwyczaju na przykładzie seppuku, rytualnego samobójstwa stanowiącego dla wykonujących go samurajów obronę najwyższej wartości – honoru. Z autorką rozmawiał dyrektor Centrum Studiów Azji Wschodniej UG, prof. Kamil Zeidler.

Fotografie wykonała Milena Szabat.