Otwarcie Księgarni Uniwersyteckiej

20.05.2022
Czas czytania: < 1 min.

Otwarcie Księgarni Uniwersyteckiej

Już w najbliższy poniedziałek, 23 maja o godz. 9.00, swoje drzwi przed zainteresowanymi otworzy Księgarnia Uniwersytecka prowadzona przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego. Usytuowana na Wydziale Nauk Społecznych (Jana Bażyńskiego 4, Gdańsk) stanie się nowym miejscem animacji kultury i nauki — w przerwie między wykładami będzie można tutaj zarówno nabyć książki publikowane przez WUG oraz inne wydawnictwa naukowe, popularnonaukowe czy literackie, jak i napić się kawy lub herbaty. Księgarnia zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00—17.00.

W nowej przestrzeni odbywać będą się także spotkania autorskie, promujące publikacje Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego, a na szerokich schodach, w których zamontowano gniazda elektryczne, studenci będą mogli odpocząć lub oddać się pracy.

Na regałach Księgarni Uniwersyteckiej znajdą się tytuły publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu nauk humanistycznych i ścisłych, a także pozycje literackie, albumy, katalogi i biografie. W sprzedaży ukażą się książki Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego oraz innych wydawnictw.

Kawiarniana część księgarni, prowadzona przez właścicieli małej kawiarni Chałupka Wejherowo, czyli Książką i Kawą, uraczy nas zapachami herbat i kaw parzonych z ziaren pochodzących z najlepszych palarnii w Polsce. Miłośnicy tych napojów będą mogli wybierać wśród różnych rodzajów herbat oraz czarnych i białych kaw, parzonych w ekspresie kolbowym lub przelewowym. Nie zabraknie również przekąsek na słodko i słono: od śniadaniowych propozycji smoothies i granoli, przez kanapki, aż po ciastka, przygotowywane przez pracowników Chałupki Wejherowo.

Zachęcamy do zajrzenia do galerii! Wciąż trwają intensywne prace m.in. nad aranżacją przestrzeni, ale już teraz widać, że będzie to miejsce dla miłośników literatury, kultury i… dobrego smaku.

Zapraszamy również do zajrzenia na stronę Książką i Kawą na Facebooku i Instagramie.