Nagrody w konkursie ACADEMIA 2019 dla książek „Dialogi dzieł dawnych” i „Estetyka prawa”

W dniach 23-26 maja 2019 podczas Dnia Książki Akademickiej na Warszawskich Targach Książki, wręczono nagrodę w ramach Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2019.

Edycja 2019 konkursu ACADEMIA była wyjątkowa: 51 wydawców zgłosiło ponad 138 książek. Do konkursu wpłynęło dużo niezwykle wartościowych publikacji. Poza Nagrodą Główną przyznawano także nagrody Rektora Uniwersytetu Warszawskiego i Rektora Politechniki Warszawskiej.

Książka Dialogi dzieł dawnych. Studia o intertekstualności literatury staropolskiej autorstwa Radosława Grześkowiaka otrzymała specjalną nagrodę za opracowanie edytorskie.

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego otrzymało również wyróżnienie Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych za książkę Estetyka prawa autorstwa prof. Kamila Zeidlera.