Nagroda dla Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego za najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej

Jury Konkursu na Najtrafniejszą Szatę Edytorską, odbywającego się w ramach XIX Wrocławskich Targów Książki Naukowej, przyznało nagrodę Wydawnictwu Uniwersytetu Gdańskiego za książkę Korea w oczach Polaków. Państwo – społeczeństwo – kultura pod redakcją Józefa Włodarskiego, Kamila Zeidlera oraz Marcela Burdelskiego.

W konkursie wzięło udział 21 wydawnictw, nadesłano 53 tytuły. Komisja konkursowa oceniała książki pod względem adekwatnej do treści szaty edytorskiej, układu typograficznego, ilustracji oraz okładki. Koncepcję edytorską opracowali redaktor naukowy książki – prof. Kamil Zeidler i redaktor wydawniczy – Joanna Kamień. Skład i łamanie tekstu nagrodzonej książki wykonał Michał Janczewski, projekt okładki, stron tytułowych i elementów graficznych – Andrzej Taranek.