„Myślenie obrazem. Gdańskie teatry plastyków w latach 50. i 60. XX wieku” nominowane do nagrody Splendor Gedanensis

Książka Barbary Świąder-Puchowskiej Myślenie obrazem. Gdańskie teatry plastyków w latach 50. i 60. XX wieku znalazła się wśród sześciu nominowanych do nagrody 46. edycji Splendor Gedanensis 2018.

Publikacja Myślenie obrazem… jest przyczynkiem do rozpoznania ogólnych mechanizmów kulturowych, inspirowanych życiem społecznym, polityką i lokalną specyfiką miejsca. Będący legendą ruch artystyczny młodej polskiej inteligencji lat 50. i 60. XX wieku, złożony z różnorodnych tendencji i elementów, rozpatrywany jest przez autorkę jako społeczno-kulturowy performans.

Barbara Świąder-Puchowska – teatrolog i animatorka życia kulturalnego, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Autorka krótkich filmów, teledysków, sesji zdjęciowych i dramatów. Współtwórczyni Festiwal The Best Off, Minifestiwal Tańca Butoh i Festiwal Gdańska Korporacja Tańca.