Film upamiętniający Profesora Jerzego Limona

Film upamiętniający Profesora Jerzego Limona

W maju 2022 r. Uniwersytet Gdański, Gdański Teatr Szekspirowski i Fundacja Theatrum Gedanense zorganizowały cykl wydarzeń “Jerzy Limon: Inspiracje – Dialog – Polemika”, które były poświęcone Profesorowi Jerzemu Limonowi. Całość zainaugurował wernisaż wystawy Gdańskie ślady Szekspira/Echoes of Shakespeare in Gdańsk: Chodowiecki & Limon, przygotowanej przez Uniwersytet Gdański we współpracy z Muzeum Narodowym w Gdańsku. Zachęcamy do obejrzenia filmu upamiętniającego Profesora Jerzego Limona, który towarzyszył wystawie grafik autorstwa Chodowieckiego i szekspirowskiej kolekcji Jerzego Limona. Wystawę umieszczoną w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego można zwiedzać do 31 lipca 2022 roku.

Film zrealizowało Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej Uniwersytetu Gdańskiego. Dostępny jest również w wersji z angielskimi napisami.